Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
skrzynka epuap:
URZĄD GMINY ZBUCZYN
8f965xkdqd

Dowiedz się więcej

bip2

Deklaracja

GM Zbuczyn e urzad150x70

zamowienia

 sesja rady na zywo

harmonogram odbioru odpadow m

 

Gra o Historii Zbuczyna

(wersja do druku)

gra 1

 

 

 

Aktualności

Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021! Dziś możesz się spisać w Urzędzie Gminy Zbuczyn.

W dniu 24 września 2021 r. na specjalne zwołanej sesji Rady Gminy Zbuczyn nowo wybrany wójt gminy Hubert Pasiak złożył wobec rady gminy uroczyste ślubowanie:

„Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg”

Z chwilą złożenia wobec rady gminy ślubowania nastąpiło objęcie obowiązków przez wójta.

Czytaj więcej...

Obwodowe Komisje Wyborcze w gminie Zbuczyn w dniu głosowania 19 września 2021 r., rozpoczną pracę o godzinie 6.00.

Czytaj więcej...

50lecie 21 02 2021 2 CopyWe wrześniu obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów. Pragniemy poinformować, że na początku tego roku również 25 małżeństw zamieszkałych na terenie Gminy Zbuczyn obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego. Niestety przez panującą pandemię i liczne obostrzenia nie mogliśmy świętować tak uroczyście jak zawsze.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy. Ukończ kurs e-learningowy i zdobądź hulajnogę.

czytaj więcej

Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

Już po raz czwarty KGW mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie z budżetu państwa przedsięwzięć organizowanych na potrzeby lokalnych społeczności. By uzyskać wsparcie, muszą być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Pula środków wynosi 70 mln zł, a wysokość pomocy, które może otrzymać KGW, uzależniona jest od liczby jego członków:  

Czytaj więcej...

Wójt Gminy Zbuczyn informuje, że Gmina Zbuczyn zamierza podjąć starania o pozyskanie środków na realizację działań z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej dla mieszkańców gminy. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w planowanym projekcie zapraszamy do złożenia wniosku o udzielenie pomocy mieszkańcom gminy Zbuczyn na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Wniosek na 2021 r. można składać w terminie do 10.09.2021 r. w Urzędzie Gminy Zbuczyn. Wniosek otrzymać w Urzędzie Gminy Zbuczyn w pokoju nr 12 i 13 oraz pobrać na stronie internetowej Gminy Zbuczyn.

Wniosek folia rolnicza

Informujemy że w dniu 07 września 2021 Urząd Gminy Zbuczyn będzie nieczynny w godzinach 12:00 – 13:30.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon samochodowych na terenie gminy Zbuczyn w 2021 roku.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony będą odbierane w godzinach od 6:00 – 22:00.
Prosimy o wystawianie odpadów w dniu ich odbioru do godziny 6:00 przed posesję.

* dopuszczalna ilość odbieranych opon samochodowych od gospodarstwa domowego wynosi 4 sztuki.

Harmonogram

Mieszkańcy gminy Zbuczyn proszeni są o dostarczenie CZYSTEGO STYROPIANU do siedziby Gminnej Spółki Komunalnej Sp. z o.o. przy ul. Starowiejskiej 104 w Zbuczynie, w godzinach 8°°- 15°°.

Od 1 lipca 2021 r. beneficjenci Programu Dobry Start mogą składać wniosek o ustalenie prawa do świadczenia jedynie w formie elektronicznej: na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną, na portalu empatia.mpips.gov.pl.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest odpowiedzialny za utworzenie pełnego procesu obsługi wniosków o ustalenie prawa do świadczenia. Mając na względzie doniosłość społeczną przedmiotowego świadczenia pracownicy ZUS  organizują mobilne punkty wsparcia, podczas których  zakładają profile na portalu PUE ZUS oraz pomagają  osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym w składaniu wniosków o świadczenie dobry start.

Czytaj więcej...

Na skróty

Zbuczyn dzisiaj 2021 Copy

Gminny Punkt Spisowy s

RAPORT O STANIE GMINY